ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ
За відновлювальною енергією - майбутнє енергетики. У цьому переконується світ, і все більше в Україні. Тому все частіше наші громадяни використовують електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії – сонця і вітру. Найбільш популярною і доступною є саме сонячна енергія. Встановлення сонячних панелей на даху будинків стає популярнішим з кожним роком. Використовуючи таку енергію можна повністю або частково відмовитися від традиційних джерел енергії у побуті. Власна сонячна електростанція чи встановлена власна генеруюча установка дозволяє не лише економити на оплаті електроенергії, а й отримувати прибуток, віддаючи надлишки у загальну мережу .
ОСОБЛИВОСТІ «ЗЕЛЕНОГО» ТАРИФУ
Нагадаємо, що встановити власну СЕС і продавати електроенергію за «зеленим» тарифом може кожен побутовий споживач, для цього не потрібно отримувати ліцензію, не потрібно виконувати вимоги відносно «місцевої складової» тощо. Величина встановленої потужності генеруючої установки не має перевищувати 30 кВт і не має бути більшою потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією, який Ви уклали з Товариством. Також Ви маєте право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством. Порядок продажу та обліку такої електроенергії, а також розрахунків за неї затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
ЧИ ДОЦІЛЬНО ВЗАГАЛІ БУДУВАТИ СЕС?
Перше питання, яке виникає і турбує потенційного власника сонячної електростанції.На сьогодні в Україні вигідно будувати сонячні електростанції у 2-х випадках:
• для продажу виробленої електроенергії за “зеленим” тарифом;
• якщо у Вас зовсім нема підключення до електромережі. В такому випадку доречно встановити автономну СЕС з акумуляторами.
ЩО ТАКЕ «ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ»
«Зелений» тариф для домогосподарств – спеціальний тариф, за яким держава купує електричну енергію, вироблену з енергії сонця або вітру генеруючими установками приватних домогосподарств. Іншими словами, «зелений» тариф - механізм, призначений для заохочення населення до вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії. Вартість «зеленого тарифу» встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. НКРЕКП щоквартально переглядає і змінює вартість такого тарифу. Станом на 27.10.2017р. вартість «зеленого» тарифу для сонячних станцій становить 561,65 коп/кВт∙год, Це дуже вигідно, проте існує одне обмеження – до “зеленого тарифу” не можна підключити домашню сонячну електростанцію потужністю більш, ніж 30кВт.

Залишилися питання?

Звяжiться з нами i ми
допоможемо вам.

Напишіть нам, використовуючи форму зворотнього звязку: