Монокристал чи полікристал: які сонячні панелі кращі?

246 views

 

При купівлі сонячних панелей вам потрібно буде обрати їхній тип: монокристалічні або полікристалічні.
Насправді, як моно, так і полікристалічні сонячні батареї виконують ту ж саму функцію у сонячних електростанціях: вони поглинають сонячну енергію і перетворюють її в електрику. Обидва типи панелей зроблені із кремнію. Більшість виробників виробляють, як монокристалічні так і полікристалічні панелі.
 Як моно,  так і полікристалічні панелі – це правильний вибір для вашого будинку. Але є певна різниця у технології їхнього виробництва, яку вам  варто зрозуміти.   У двох видів панелей ефективність перетворення сонячної енергії істотно відрізняється. Монокристалічне обладнання здатне забезпечувати до 22% ККД, а полікристалічне – до 18%. Про ці різниці  я спробую розповісти.
     Отож, полікристалічні сонячні панелі
Полікристалічні сонячні панелі,  також виробляються із кремнію. Проте, замість використання суцільного кристалу кремнію, виробники додають  багато фрагментів кремнію разом, формуючи пластини для панелей. Саме тому,  полікристалічні панелі ще інколи називають мульти-кристалічними. Оскільки у кожному елементі є багато кристалів, то для електронів є менше місця для руху. У  результаті, полікристалічні сонячні батареї мають нижчі показники ефективності, ніж монокристалічні панелі.
     Монокристалічні сонячні панелі
Для того, щоб створити фотоелементи для монокристалічних сонячних батарей, кремній вирощується у формі монолітного стержня з якого потім, формують  пластини. Саме тому,  такі панелі називаються “монокристал” – щоб наголосити на тому, що тут монолітній суцільний кристал кремнію. Оскільки фотоелемент складається із монокристалу, електрони, які генерують потік енергії, мають більше місця для руху. Як наслідок, монокристалічні панелі ефективніші ніж полікристалічні аналоги. 
 Моно чи полі: які панелі краще для вас?
Перетворення сонячного проміння у гроші – це основна причина встановлення сонячних панелей, і, незалежно від того, чи це монокристал, чи полікристал, вони будуть виконувати ті ж самі функції. Вибір зводиться до того,  що ефективніше, а моно мають переваги над полі.   Варто пам’ятати, що монокристалічна панель, як правило, має темний чорний колір, але самі фотоелементи зазвичай мають зрізані краї. Полікристалічна панель,  як правило має блакитний плямистий відтінок, а самі фотоелементи мають форму рівних квадратів. А ще, щоб коефіцієнт кВт/м² був вищим, то в  такому випадку вам буде зміст купити більш дорогі та більш ефективні монокристалічні панелі.
     При виборі сонячних панелей, набагато важливіше спочатку вибрати бренд та ознайомитися із заявленими характеристиками.  Також варто розуміти, що якщо ви виберете дешеві панелі, то заявлені ним характеристики не завжди можуть  відповідати  дійсності. Тобто,  їхня ефективність може бути значно нижчою ніж у технічних характеристиках. Може бути так, що в одного дилера хороші монокристалічні панелі коштують дешевше ніж у іншого прості полікристалічні. Надіюсь я зміг коротко вам розповісти про різницю.