Революційні сонячні панелі

75 views

Розроблено революційні сонячні панелі, з яких можна буде робити вікна

Сучасні сонячні панелі, хоч і ефективний спосіб отримання енергії, проте вони доволі габаритні. У більшості випадків їх розташовують або на окремих полігонах, або ж на дахах будинків. Вчені вирішили розширити сферу застосування фотоелементів і зробили їх прозорими.
Як вдалося досягти ефекту "прозорості"
Сонячні батареї виробляють з кристалічного кремнію, який сам по собі не пропускає світло. Поки інші дослідники намагалися підібрати альтернативний матеріал для прозорих фотоелементів, корейські вчені вибрали простіший і, як виявилося, ефективніший метод. Вони просвердлили в тонкій пластині безліч мікроскопічних отворів у певному порядку, повідомляє New Atlas.
В результаті для людського ока фотоелемент став прозорим і практично безбарвним. Річ у тім, що більшу частину площі матеріалу займають отвори діаметром близько 100 мкм кожен, які вільно пропускають світло. Решта поверхні, як і раніше здатна конвертувати сонячну енергію в електрику. За словами творців, їх батарея сягає 12,2% ефективності проти стандартних 20-25%.
Вчені збираються замінити новими сонячними панелями звичайні вікна – вони навіть провели серію тестів, проте не змогли домогтися стабільного результату. В майбутньому автори проєкту планують збільшити ефективність прозорої батареї до 15%, а також зробити її більш міцною. Не виключено, що в перспективі цю розробку можуть впровадити в екрани смартфонів, планшетів, ноутбуків та інших мобільних пристроїв, підвищивши тим самим їх автономність.